Mersin’i Dünya Kenti Yapacağız1 Eylül Dünya Barış Gününde CHP İl Binasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan 24,25 ve 26. Dönem CHP Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı saha çalışmalarına hızla devam ediyor.

Mersin’in Akdeniz ilçesinde Adanalıoğlu, Kazanlı, Karacailyas ve Karaduvar mahallelerinde esnaf ve kıraathaneleri ziyaret eden Aytuğ Atıcı, ırk, din, dil, mezhep ve renk ayrımı yapmadan huzur ve barış içerisinde yaşanacak bir Mersin oluşturacaklarını söyledi.

Yenişehir ilçesinde Kocavilayet Minibüsçüler Kooperatifi ziyaretinde, soför esnafını mağdur etmeden ortak akılla ulaşım sorununu çözeceğini belirten Atıcı, çalışmalarını Batıkent, Afetevler ve Akkent mahallelerinde sürdürdü. Mahalle ziyaretlerine öncelikle muhtarları makamında ziyaret ederek başlaması ve Belediye Başkanlığı döneminde Mersin’i muhtarlarla yöneteceğini söylemesi, muhtarlarda memnuniyetle karşılandı.

Milletvekilliği döneminde çevreci kimliğiyle ön plana çıkan Prof. Dr Aytuğ Atıcı, Çevre Mühendisleri Odasını ziyaret ederek sivil toplum kuruluşlarının yerel yönetimlerde söz sahibi olacağı bir yönetim modelini hayata geçireceklerini belirtti. Mersin’in bir turizm kenti olması gerektiğini söyleyen Atıcı, “Antalya’daki 5 yıldızlı her şey dahil konsepti yerine tarih, inanç, gastronomi ve kurvaziyer turizmiyle Mersin’i canlandıracağız. Torosların eteğine kuracağımız Kongre ve fuar merkeziyle Mersin’i dünya kenti yapacağız” dedi.INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN @aytug_atici