Aytuğ Atıcı: “Adalet Yürüyüşü Türkiye’nin Yeni Umut Işığıdır”

598

ADALET YÜRÜYÜŞÜ TÜRKİYE’NİN YENİ UMUT IŞIĞIDIR!
YÜRÜYÜŞTEN DOĞAN ENERJİYİ MAHALLE VE SANDIK ÖRGÜTLENMESİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Haziran’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Onurlu Adalet Yürüyüşü”nün Türkiye’nin yeni umut ışığı olduğunu ifade etti.

Adalet aramak üzere Ankara Güvenpark’tan başlatılan ve 25 gün süren 450 kilometrelik “Adalet Yürüyüşü”nün her metresini yürüdüğünü ve büyük bir coşkuyla İstanbul’a girdiklerini belirten Aytuğ Atıcı, “ruhen ve fikren özgürlüğü bütün hücrelerimizde hissettiğimiz bu tarihi yürüyüşte, yüreğinde insan sevgisi olan, adalet duygusu olan 100 binlerce yurtsever ile birlikte yürümek büyük bir onurdur” dedi.

Sanatçı, gazeteci, yazar, sporcu, politikacı toplumun birçok kesiminden hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun adalet arayan herkesin diktaya karşı başlatılan bu eyleme destek verdiğini ifade eden Atıcı, şunları söyledi:  “Onurlu Adalet Yürüyüşü, Cumhuriyet ve Dünya tarihinin en önemli hak mücadelelerinden biridir. Bu yürüyüş sırasında misafir olduğumuz tüm illerde sevgi seline tanık olduk, çiçeklerle karşılandık. Bizim önümüze gübre atanların önüne güller döktük. Türkiye’nin her yerinden gelen en küçüğünden en büyüğüne tüm yurttaşlar adalet aramak için bizlere destek verdi, bizlerle beraber ter döktü, bizlerle beraber sağlıkları zarar gördü. Ama hiçbir olumsuzluğu önemsemedik, hep önümüze baktık. Zaman zaman karşılaştığımız tahriklere asla kapılmadık, alkışlarla, sloganlarla karşılık verdik.”

Atıcı, taleplerinin çok açık ve net olduğunu altını çizerek, “Herkes için hak, hukuk ve adalet istiyoruz. Bu yürüyüş, Türkiye’nin yeni umut ışığı olmuştur. Tüm yurttaşlarımız bu ışığın peşinden koşacaktır. Ev ev, sokak sokak, semt semt, şehir şehir tüm hukuksuzluklara karşı adaletin peşinde olacağız” dedi.

Onurlu Adalet Yürüyüşü’nün her noktasında bulunmaktan çok büyük şeref duyduğunu belirten Atıcı, “Buraya gelen, gelemeyip de yüreğini gönderen, sevgisini gönderen, duasını gönderen herkese teşekkür ediyoruz. Çok güçlü olduğumuzu bir kez daha gördük, başaracağız.” dedi.

Aytuğ Atıcı Adalet Yürüyüşü’nden doğan enerjiyi tabana yansıtacaklarını, mahalle ve sandık örgütlenmesi yaparak bu yürüyüşü taçlandıracaklarını ifade etti. “Komşunu tanı, onu dinle ve bir iyilik yap” sloganıyla ev ziyaretleri yapacaklarını belirten Atıcı “Ev ziyaretlerinde herkese, neden yürüdüğümüzü anlatacağız, komşularımızı tanıyacağız, onları dinleyeceğiz ve bir iyilik yaparak onların sempatisini ve oylarını kazanmaya çalışacağız” dedi.

9 Temmuz Pazar günü saat 18.00’de İstanbul Maltepe’de “Adalet Mitingi” gerçekleştireceklerini belirten Atıcı, “Bu mitingde sadece adalet istediğimizi haykıracağız, sesimizi Türkiye’ye değil bütün dünyaya duyuracağız. Biz sadece kendimiz için değil; siyasi görüşü ne olursa olsun 80 milyon için, herkes için adalet istiyoruz. Tüm halkımıza çağrımızdır; hak, hukuk ve adalet arayışımızda birleşelim.” dedi.